Nädalamängu reeglid

SPORDIKLUBI “TALLINN DARTS“

NÄDALAMÄNGU REEGLID 2022/2023


1.     ÜLDSÄTTED

 1. Klubi nädalamängud toimuvad Hiiu Pubis aadressil Pärnu mnt 325, Tallinn algusega kell 18:00 ja Türi Kolledz-i kohvikus addressil Viljandi 13B, Türi algusega kell 19:00
 2. Nädalamängude 2022/2023 hooaeg algab Tallinnas 12. septembril 2022 ja toimub igal esmaspäeval kuni mai lõpuni ning Türil 8. septembril 2022 ja toimub üle kahe nädala neljapäeval kuni maini lõpuni. Täpne võistluskalender on nähtaval http://www.darts.ee veebilehel.


2.     NÄDALAMÄNGU FORMAAT

 1. Mängitakse  mängu „501“ duubel lõpuga. Mehed ja naised mängivad kõik võrdsetel alustel.
 2. Mängitakse miinusringiga play-off süsteemis 5-st mängust parim, ehk võiduks on vaja saada 3 mängu võitu.
 3. Kui mängijaid on vähem kui 16, mängitakse pluss poolel 7-st ja miinusringis 5-st mängust parem. (NB! ei kehti Türi nädalamängul)
 4. Kui mängijaid on vähem kui 12, mängitakse mõlemal poolel 7-st mängust parem. (NB! ei kehti Türi nädalamängul)
 5. Kui mängijaid on 7 või vähem, siis mängitakse kõik-kõigiga läbi süsteemis 5-st mängust parim. (NB! ei kehti Türi nädalamängul)
 6. Kui mängijaid on 6 või vähem, siis mängitakse kõik-kõigiga läbi süsteemis 7-st mängust parim.
 7. Finaal mäng mängitakse nii, et võiduks on vaja 1 mäng rohkem kui tavaformaadis ette nähtud. (Kui pluss poolel on parem 7-st siis finaal on parem 9-st.) Kahte finaal mängu enam ei peeta.
 8. Mängijad asetatakse tabelisse loosi alusel. Iga mängija võtab segatud tagurpidi kaartide hulgast kaardi, mille teisel küljel olev number asetab ta tabelisse. Tabelid on alla laetavad aadressilt http://www.darts.ee/?pid=20.
 9. Omavahelisi mänge alustatakse kordamööda ja esimesena alustab see, kes on tabelis üleval pool.
 10. Kui mänguseis on viigis, siis enne viimast otsustavat mängu visatakse keskust. Keskuse viskamisel loeb ainult keskuse roheline ja punane ala. Keskuse viset alustab mängija, kes alustas ka esimest mängu. Võrdse tulemuse puhul (nt. mõlemad tabavad keskuse rohelist ala) korral visatakse uuesti pööratud järjekorras. Alustab see, kes saab parema tulemuse.
 11. Kõik-kõigiga läbimängitavate mängude mängijate omavaheline lõppjärjestusel arvestatakse kõigepealt võitude arvu. Kui võite on ühe palju, siis vaadatakse omavahelise mängu tulemust. Kui sama võitude arvuga mängijaid on rohkem kui 2, siis vaadatakse kõikide mängude võitude-kaotuste suhet. Kui endiselt ei ole võimalik järjestust paika panna, siis mängitakse omavahel üks mäng 1001, mille alguse järjestus selgitatakse keskuse viskega.
 12. Nädalamängu punkte jagatakse nii, et kõige viimasel kohal olev võistleja saab 1 punkti, iga järgnev koht saab punkti eelmisest rohkem. Võitja saab võidu eest lisapunkti.
 13. Nädalamängu hooaja paremusarvestusse läheb iga mängija 12 parimat tulemust.


3.     OSAVÕTUMAKS JA AUHINNAFOND

 1. Osavõtumaks on iga mängija kohta 7€.
 2. Osavõtumaksu kogusummast moodustub auhinnafond.
 3. Premeeritakse esikolmikut ja suurema osalejate arvu puhul ka 4. kohta

 

Nädalamängu reeglid on kinnitatud klubi juhatuse poolt 1. septembril 2022. a.


  Ajakohast