Nädalamängu reeglid

SPORDIKLUBI “TALLINN DARTS“

NÄDALAMÄNGU REEGLID 2018/2019


1.     ÜLDSÄTTED

 1. Klubi nädalamängud toimuvad Buffalo Pubis aadressil Laki 1, Tallinn algusega kell 18:00 ja Türi Kolledz-i kohvikus addressil Viljandi 13B, Türi algusega kell 19:00
 2. Nädalamängude 2018/2019 hooaeg algab Tallinnas 3. septembril 2018 ja toimub iga kahe nädala tagant esmaspäeviti kuni 13. maini 2019 ning Türil 6. septembril 2018 ja toimub igal neljapäeval 23. maini 2019. Täpne võistluskalender on nähtaval http://www.darts.ee veebilehel.
 3. 27. mail toimub finaalmäng Tallinnas ja 30. mail Türil, kuhu pääsevad Türi või Tallinna nädalamängu hooaja punktide alusel 8 parimat mängijat.


2.     NÄDALAMÄNGU FORMAAT

 1. Mängitakse  mängu „501“ duubel lõpuga. Naisvõistlejad saavad 50 punkti edu, ehk alustavad mängu 451 pealt.
 2. Mängitakse miinusringiga play-off süsteemis 5-st mängust parim, ehk võiduks on vaja saada 3 mängu võitu.
 3. Kui mängijaid on vähem kui 16, mängitakse pluss poolel 7-st ja miinusringis 5-st mängust parem. (NB! ei kehti Türi nädalamängul)
 4. Kui mängijaid on vähem kui 12, mängitakse mõlemal poolel 7-st mängust parem. (NB! ei kehti Türi nädalamängul)
 5. Kui mängijaid on 8 või vähem, siis mängitakse kõik-kõigiga läbi süsteemis 5-st mängust parim. (NB! ei kehti Türi nädalamängul)
 6. Kui mängijaid on 6 või vähem, siis mängitakse kõik-kõigiga läbi süsteemis 7-st mängust parim.
 7. Mängijad asetatakse tabelisse loosi alusel. Iga mängija võtab segatud tagurpidi kaartide hulgast kaardi, mille teisel küljel olev number asetab ta tabelisse. Tabelid on alla laetavad aadressilt http://www.darts.ee/?pid=20.
 8. Omavahelisi mänge alustatakse kordamööda ja esimesena alustab see, kes on tabelis üleval pool.
 9. Kui mänguseis on viigis, siis enne viimast otsustavat mängu visatakse keskust. Keskuse viskamisel loeb ainult keskuse roheline ja punane ala. Keskuse viset alustab mängija, kes alustas ka esimest mängu. Võrdse tulemuse puhul (nt. mõlemad tabavad keskuse rohelist ala) korral visatakse uuesti pööratud järjekorras. Alustab see, kes saab parema tulemuse.
 10. Kõik-kõigiga läbimängitavate mängude mängijate omavaheline lõppjärjestusel arvestatakse kõigepealt võitude arvu. Kui võite on ühe palju, siis vaadatakse omavahelise mängu tulemust. Kui sama võitude arvuga mängijaid on rohkem kui 2, siis vaadatakse kõikide mängude võitude-kaotuste suhet. Kui endiselt ei ole võimalik järjestust paika panna, siis mängitakse omavahel üks mäng 1001, mille alguse järjestus selgitatakse keskuse viskega.
 11. Nädalamängu punkte jagatakse nii, et kõige viimasel kohal olev võistleja saab 1 punkti, iga järgnev koht saab punkti eelmisest rohkem. Võitja saab võidu eest lisapunkti.
 12. Nädalamängu hooaja paremusarvestusse läheb iga mängija 12 parimat tulemust.
 13. Finaalmängul toimub võistlus klubi nädalamängu edetabeli 8 parima mängija vahel kus kõik mängivad kõigiga läbi parim 5-st mängust.


3.     OSAVÕTUMAKS JA AUHINNAFOND

 1. Osavõtumaks on iga mängija kohta 4€. Suurima poksi võistlus 1€. Jackpot õnnevise 1€.
 2. Osavõtumaksu kogusummast moodustub auhinnafond.
 3. Poksi arvestuses võidab see võistleja, kes viskab suurima numbriga mängu lõpu. Arvesse lähevad summad alates 100 k.a. Kui kaks või rohkem võistlejat viskavad sama summaga lõpu, siis auhinna saab see võistleja, kes viskas selle esimesena.
 4. Finaalmängul osavõtumaks puudub.

 

Nädalamängu reeglid on kinnitatud klubi juhatuse poolt 1. augustil 2018. a.


  Ajakohast