Nädalamängu reeglid

SPORDIKLUBI VIRU DARTS NÄDALAMÄNGU REEGLID 2019/2020 HOOAEG

 

 

ÜLDSÄTTED

Klubi nädalamängud toimuvad

Pühapäeviti ARARAT GRILLIS aadressil Tallinna tn. 53, Rakvere, 44311, Lääne- Virumaa, kell 16:00.

Reedeti VANAMEISTRI PUBIS aadressil Rahu 15A, Jõhvi, 41533, Ida-Virumaa, kell 18:30.

Täpne võistluskalender on nähtaval http://www.darts.ee veebilehel.

 

 

NÄDALAMÄNGU FORMAAT

1.Mängitakse mängu „501“ duubel lõpuga.

2.Naistele on meesvõistlejate ees alustades 50 punkti vähem (451p)

3.Üldjuhul mängitakse miinusringiga play-off süsteemis. Mängu võiduks on vaja saada 3 geimi võitu põhitabelis ja 2 võitu miiinusringis.

4.Kui mängijaid on 7 - 12, mängitakse 3 võiduni ka miinusring.

5.Kui mängijaid on 6 või vähem, siis mängitakse kõik-kõigiga süsteemis 3 võiduni.

6.Kui osavõtjate seas on naisi 6 või enam, võivad nad kokkuleppel võistelda eraldi.

7.Mängijad asetatakse tabelisse loosi alusel. Iga mängija võtab segatud tagurpidi kaartide hulgast kaardi, mille teisel küljel olev number asetab ta tabelisse. Tabelid on allalaetavad aadressilt http://www.darts.ee/?pid=20.

8.Omavahelisi mänge alustatakse kordamööda ja esimest mängu alustab see, kes on tabelis üleval pool.

9.Kui mänguseis on viigis, siis enne viimast otsustavat mängu visatakse keskust. Keskuse viskamisel loevad ainult keskuse roheline (25p) ja punane (50p) ala. Keskuse viset alustab mängija, kes alustas ka esimest mängu. Võrdse tulemuse puhul (mõlemad tabavad keskuse rohelist või punast ala või ei taba keskust kumbki) visatakse uuesti pööratud järjekorras. Alustab see, kes saab parema tulemuse.

10.Kõik-kõigiga läbimängitavate mängude mängijate omavaheline lõppjärjestus selgitatakse välja järgmiselt:

     1.Kõigepealt võetakse arvesse võitude arv.

     2. Kui 2 mängijal on võrdne arv võite, siis saab otsustavaks omavahelise mängu tulemus.

     3. Kui võrdne arv võite on rohkem kui 2 mängijal, siis loetakse kokku kõikide mängude setid ja arvestatakse settide vahet (võitude-kaotuste suhet), mängija kellel on settide vahe parem, saab lõppjärjestuses       kõrgema koha.

     4. Kui mängijate kõikide mängude settide vahe on võrdne, siis võetakse aluseks mängijate omavaheliste mängude settide vahe (Võitude-kaotuste suhe).

     5. Kui ka omavaheliste mängude settide vahe (võitude-kaotuste suhe) on võrdne ja ei ole võimalik järjestust paika panna, tekib nö surnud ring, siis mängivad mängijad omavahel ühe mängu 501, mille alguse       järjestus otsustatakse keskuse viskega. Keskuse viset alustab mängija, kes paikneb tabelis ülevalpool ja loeb jällegi ainult keskuse roheline ja punane ala.

 

 

PUNKTID

Nädalamängu punkte jagatakse nii, et kõige viimasel kohal olev võistleja saab 1 punkti, iga järgnev koht saab punkti eelmisest rohkem. Võitja saab võidu eest lisapunkti.

Nädalamängu hooaja paremusarvestusse läheb iga mängija 8 (10st võistlusest) paremat tulemust Rakveres ja iga mängija 7 (9st võistlusest) paremat tulemust Jõhvis.

Rakvere ja Jõhvi kevadhooja esimestele karikas.

 

 

RIIETUS

Nädalamängudel on riietuse ja jalatsite valik vaba.

 

 

OSAVÕTUMAKS, LISAMÄNGUD JA AUHINNAFOND

Osavõtumaks on nädalamängudel iga mängija kohta 5.00€.

Osavõtumaksu kogusummast moodustub auhinnafond.

„Pox“ 1.00€

Võidab see võistleja, kes viskab suurima numbriga mängu lõpu. Arvesse lähevad summad alates 100 (k.a.) Kui kaks või rohkem võistlejat viskavad sama summaga lõpu, siis auhinna saab see võistleja, kes viskas selle esimesena. Kui „Pox’i“ ei saavutata, kandub summa järgmise nädala „Poxi“ fondi.

 „Jackpot“ 1.00€

Jackpoti mäng: arvesse lähevad kõik mängu lõpetamiseks võimalikud summad (2, 3, 4, ... jne kuni 170), tabelisse vastava lõpu summa taha läheb nimi, kes esimesema vastava lõpu summa viskas. Iga osavõistluse lõpus tõmbab osavõistluse võitja „loosianumast“ numbri (anumas on sedelid kõikide võimalike mängu lõpu summadega) ja mängija, kes on loosianumast tõmmatud lõpusumma visanud, võidab kogunenud Jackpoti võidusumma. Kui Jackpoti võitnud mängija on juba lahkunud, siis antakse talle võidusumma üle järgmisel osavõistlusel. Kui loosianumast võetakse number lõpusummaga, mida ei ole veel keegi visanud, siis kandub Jackpoti summa edasi järgmisele osavõistlusele. Kui Jackpoti võidusumma läheb väljamaksmisele, siis võetakse järgmisest osavõistlusest kasutusele uus lõppude tabel. Kui kahe kuu jooksul ei ole Jackpoti võidusummat välja mängitud, siis võetakse samuti kasutusele uus lõppude tabel.

 

 

KULDKALA”

Spordiklubi Viru Darts nädalamängudel Jõhvis ja Rakveres on ekstra boonus mängijale, kes teeb 9,10 või 11 noole mängu.

9 noole mäng 500€

10 noole mäng 300€

11 noole mäng 100€

Antud boonused kehtivad ainult nendel Viru Dartsi nädalamängudel, kus viibib kohapeal vähemalt üks Spordiklubi Viru Darts juhatuseliige.

 

Klubi jätab endale õiguse täiendada / muuta nädalamängu reegleid, andes sellest enne võistlust teada ja viies vastavad muudatused sisse ka darts.ee veebilehel.

 

Nädalamängu reeglid on kinnitatud 12.03.2019 a.


    Ajakohast